چرا سئو (SEO) مهم است | بلاگ

چرا سئو (SEO) مهم است

ساخت وبلاگ
چرا سئو (SEO) مهم است

در اين مقاله به سوال چرا سئو (SEO) مهم است پاسخ خواهيم داد. شايد پرکاربردترين واژه‌اي که مي‌توان در حال حاضر شنيد سئو باشد، مي‌دانيد چرا سئو (SEO) مهم است؟ چرا کسب و کارهاي مختلف براي انجام خدمات خود نياز به فعاليت‌هاي سئو دارند؟ چرا راه اندازي يک وب سايت و انجام خدمات سئو بر روي آن در حال حاضر براي تمامي کسب و کارها مهم و ضروري به نظر مي‌رسد؟ مي‌دانيم که روش‌هاي مختلفي براي افزايش ترافيک ورودي وب سايت کسب و کار خود داريم، گوگل ادز، سئو، تبليغات، بازاريابي محتوايي و ... همه و همه قرار است کسب و کار ما را تا اندازه زيادي در مسير فروش بيشتر قرار دهند؛ اما چرا سئو و بهينه سازي وب سايت در حال حاضر يکي از پرطرفدارترين روش‌هاي افزايش ترافيک ورودي کاربران به وب سايت است؟ چرا سئو (SEO) مهم است؟ چرا وبمستران علاقه دارند که هزينه زيادي براي سئو وب سايت خود انجام دهند؟ با ما همراه باشيد.

واژه سئو در زبان انگليسي به معني بهينه سازي صفحات وب براي موتورهاي جستجو است. کاربران عموما محصول، مطلب و يا هرآنچه که به آن نياز دارند را از طريق جستجو کردن در موتورهاي جستجو نظير گوگل به دست مي‌آورند! فکر مي‌کنم تا اينجاي کار پاسخي کوتاه به سوال چرا سئو (SEO) مهم است داديم. سئو مهم است چون کاربران نياز خود را از طريق آن برطرف مي‌کنند، سئو مهم است چون فروش بيشتر و در اصطلاح فني کليک بيشتري براي وب سايت ما مي‌آورد و سئو مهم است چون ارائه خدمات سئو ارزان‌تر، ماندگارتر و سودآورتر است.

اگر قصد داريد در رابطه با کارکرد سئو و همچنين مواردي از اين دست اطلاعات کاملي به دست آوريد و بدانيد چرا سئو (SEO) مهم است با ما در اين مقاله همراه باشيد.

پايه‌اي ترين مفاهيم موتورهاي جستجو

هر موتور جستجويي فارغ از نوع کارکرد و محبوبيتش در بين کاربران، از هزاران خط کد تشکيل شده است، موتورهاي جستجو تنها يک وظيفه ساده دارند و آن هم ارائه پاسخ درست و مناسب به کاربران است، هر موتور جستجويي که پاسخ مناسب‌تري به کاربران ارائه دهد، بي‌شک خواهد توانست مخاطبان بيشتري به سمت خود جذب کند. منظور از پاسخ مناسب، مرتبط بودن نتيجه، سرعت در ارسال نتيجه براي کاربر و هزاران پارامتر ديگر است.

موتورهاي جستجو عموما با دسته بندي کردن مطالب مختلف (متن، ويديو، عکس و ...) سعي مي‌کنند نزديک‌ترين نتيجه به کلمه يا عبارت کاربر را به نمايش بگذارند،  دسته بندي کردن و ارائه اطلاعات در سريع‌ترين زمان ممکن براي کاربران مهم‌ترين و اصلي‌ترين وظيفه يک موتور جستجو است؟

چرا سئو (SEO) مهم است؟

مي‌دانيد چه رقمي در حال حاضر از فروش اينترنتي به کسب و کارهاي مختلف مي‌رسد؟ ديجيکالا، اکالا و هزاران فروشگاه ديگر، وب سايت‌هاي ارائه دهنده خدمات، فروش محصول، پلتفرم‌هاي ارائه آموزش همه و همه فروش زيادي را تجربه مي‌کنند! مي‌دانيد چرا؟ دنياي وب در حال حاضر دنياي رقابت در کسب جايگاه بهتر براي دست يابي به فروش بيشتر است. کاربران به صورت معمول روي لينک‌هاي نتايج صفحه اول کليک مي‌کنند، در دنياي وب اگر رتبه بالايي کسب کنيد به راحتي خواهيد توانست فروش زيادي را تجربه کنيد.

به روش‌هاي مختلفي مي‌توان رتبه بالا در نتايج گوگل را کسب کرد، با استفاده از خدمات تبليغات گوگل با نام گوگل ادز، بهينه سازي صفحات وب، استفاده از انواع روش‌هاي تبليغي در سطح وب مانند تبليغات نيتيو و ... مي‌توانيد در رتبه‌هاي بالاي گوگل حضور داشته باشيد.

آموزش سئو مبتدي و بهينه سازي به دليل آن که ماندگاري بالاتري نسبت به ديگر روش‌ها  دارد و همچنين نسبت به ديگر روش‌ها بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو هزينه کمتري از شما خواهد گرفت، عموما طرفداران زيادي دارد. همين موضوع را مي‌توان يک پاسخ مناسب براي سوال چرا سئو (SEO) مهم است در نظر گرفت.

درست است که کاربران از محيط‌ها و بسترهاي مختلف به وب سايت ما سر مي‌زنند اما نبايد از خاطر ببريم که بيش از 80 درصد کاربران هر سايت از طريق سئو به وب سايت ما مي‌رسند. انجام فعاليت در فضاهاي سوشال و همچنين ديگر محيط‌ها مي‌تواند براي وب سايت مناسب و مفيد باشد اما بايد بدانيد که بيشترين فروش هر وب سايت عموما زماني اتفاق مي‌افتد که بتواند در نتايج صفحه اول گوگل ظاهر شود. به دليل آن که سئو نسبت به ديگر روش‌ها ارزان‌تر است وب مستران عموما بهينه سازي وب سايت خود را پس از سپردن به يک کارشناس سئو حرفه‌اي شروع مي‌کنند.  در ادامه خواهيم گفت که چرا سئو بهترين روش براي ديده شدن در سطح وب است.

چرا سئو را انتخاب مي‌کنيم؟

دلايل مختلفي براي استفاده از سئو وجود دارد که اصلي‌ترين دليل آن را مي‌توان ماندگاري بالاي اين روش نسبت به ديگر روش‌ها در نظر گرفت. شما پس از شرکت کردن در گوگل ادز به محض آن که مبلغ حساب کاربري شما کاهش پيدا کند، ديگر شما در نتايج اول گوگل نخواهيد بود، اما درست است که به نمايش درآمدن در نتايج اول گوگل به وسيله سئو سخت است، ولي ماندگاري و همچنين پايداري شما در نتايج اصلي‌ترين دليلي است که مديران وب سايت‌‌ها هدفشان از سئو آن است. در ادامه به اين موارد خواهيم پرداخت.

هزينه سئو ارزان است

سئو کردن وب سايت نسبت به ديگر روش‌ها بسيار ارزان و مقرون به صرفه است، به دليل بالا رفتن نرخ ارز و دلار در سال‌هاي اخير هر کليکي که کاربران روي وب سايت شما انجام دهند بيش از 20 هزار تومان از حساب کاربري گوگل شما کسر خواهد شد در صورتي که شما با توليد محتواي مناسب و رعايت ساختارهاي سئوي خواهيد توانست با مبلغ‌هاي کمتري مخاطبان خود را به دست آوريد. اين اولين دليل براي سوال چرا سئو (SEO)  مهم است، بود.

ماندگاري بهينه سازي وب سايت بسيار بالا است

بر عکس تمامي روش‌هاي معرفي شده در اين مقاله، سئو و بهينه سازي وب سايت يکي از روش‌هايي است که در صورتي که از ساختار سئويي مناسبي پيروي کنيد به راحتي خواهيد توانست جايگاه‌ها مورد نظر خود را به دست آوريد و براي مدت زمان طولاني در اين محيط حضور داشته باشيد.

همان طور که گفته شد در روش تبليغات گوگلي پس از آن که شارژ حساب شما تمام شود، نمايش شما در نتايج صفحه اول گوگل متوقف خواهد شد. اين در صورتي است که اگر به صورت درست و اصولي سئو وب سايت خود را پيگيري کرده باشيد، براي مدت زمان طولاني خواهيد توانست در نتايج صفحه اول ماندگار بمانيد.

سئو بهترين کانال ورودي کاربران است

بهينه سازي وب سايت در حال حاضر يکي از بهترين و عالي‌ترين روش‌هايي است که به واسطه آن مي‌توان کاربران را به سمت کسب و کار خود کشاند. همان طور که در مقدمه مقاله عنوان شد در حال حاضر بيش از 80 درصد کاربران هر وب سايت از طريق گوگل و بهينه سازي به سايت ما وارد مي‌شوند. همين موضوع مي‌تواند پاسخ مناسبي براي سئوال چرا سئو (SEO)  مهم است باشد.

نتايج جستجوي ارگانيک به چه منظور است؟

نتايج سئو با بهينه سازي به دست مي‌آيند نه با پرداخت هيچگونه پول به وب سايت گوگل! به راحتي مي‌توان تشخيص داد که يک وب سايت براي بالا آمدن در نتيجه، پول پرداخت کرده است يا خير.  حضور داشتن در نتايج SERP گوگل مي‌تواند فروش کسب و کار اينترنتي شما را دگرگون کند، براي کاربران تفاوتي ندارد که در هنگام جستجو کردن يک مقاله با چه وب سايتي رو به رو مي‌شوند! اغلب کاربران نتايج دلخواه خود را در همان لينک‌هاي اول تا سوم صفحه نتايج گوگل به دست مي‌آورند. سئو و بهينه سازي وب سايت را مي‌توان اصلي‌ترين روشي در نظر گرفت که علاوه بر ارزان بودن، ماندگاري بالايي براي کاربران به همراه دارد.

آنچه در مقاله چرا سئو (SEO)  مهم است بيان کرديم

ما در اين مقاله سعي کرديم به مزيت‌هاي سئو بپردازيم، مواردي را بيان کرديم که به خوبي توانستند پاسخ‌هاي مناسبي براي سوال چرا سئو (SEO)  مهم است، بودند. بيان کرديم که دلايل مختلفي براي با اهميت بودن سئو وجود دارد که از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به قيمت پايين سئو و بهينه سازي وب سايت، ماندگاري سئو در نتايج بالا براي مدت زمان طولاني و ... اشاره کرد. بهينه سازي سايت در حال حاضر بهترين روش براي کسب و کارهايي است که مي‌خواهند فروش چندين برابري را تجربه کنند.

عنوان:

چرا سئو (SEO) مهم است

متا:

مي‌دانيد چرا سئو (SEO) مهم است؟ چرا صرف هزينه براي انجام خدمات سئو از ارزش بالايي برخوردار است؟

 

تفریحات سالمچرا,سئو,(SEO),مهم,است,...
ما را در سایت تفریحات سالم دنبال می کنید

نویسنده : سامان بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399 ساعت: 6:00

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :